Bezgluténová ( bezlepková) múka na konopný chlieb 1000g

Novinka

POZOR! Múka neobsahuje psychotropné látky THC !


Zloženie:

Škrob vyrobený z koreňa manioku (tapioka), konopná múka, prosová múka, melivo z vonkajších šupiek plodov skorocelu indického, bambusová vláknina, objemové činidlo: hydrogénuhličitan sodný, regulátor kyslosti: kyselina citrónová, himalájska soľ

Návod na prípravu:

K 260 g vlažnej vody pridáme 27 g čerstvo vylisovanej citrónovej šťavy alebo jablčného octu a dôkladne rozmiešame. Pridáme 300 g bezlepkovej múčnej zmesi na chlieb a ručným mixérom dôkladne zmiešame. Hotové cesto rukami prepracujeme, vytvoríme bochník, ktorý necháme odpočívať 5 minút. Následne bochník opäť prepracujeme, aby v ňom neostal vzduch. Potom bochník dáme na plech vystlaný papierom na pečenie, vrch bochníka hlboko zarežeme a potrieme roztaveným kokosovým tukom. Pečieme v predhriatej rúre pri teplote 200 stupňov 78 minút. Upečený bochník necháme na mriežke vychladnúť. Použitie ohňovzdornej misy nie je potrebné!

Z tohto množstva možno upiecť 1 kus 430 gramového chleba.


Konope je mimoriadne bohatým zdrojom dvoch dôležitých esenciálnych mastných kyselín - kyseliny linolovej (omega-6) a kyseliny alfa-linolénovej (omega-3), obe tieto kyseliny sú nenasýtené. Pomer omega-6 k omega-3 je 3:1, čo je považované za ideálny pomer pre zdravie.

Esenciálne mastné kyseliny sú potrebné na posilnenie imunitného systému, zlepšujú funkcie mozgu, zlepšujú fungovanie orgánov a žliaz, sú potrebné na produkciu a podporu energie, urýchľujú regeneráciu a hojenie, podporujú správny rozvoj dieťaťa.

Navyše plnia veľmi dôležitú funkciu - omega-3 a omega-6 znižujú hladinu cholesterolu a optimalizujú krvný tlak, čím znižujú riziko ischemickej choroby srdca a riziko vzniku mozgovej príhody.

Všeobecne platí, že štandardná strava má nedostatok nasýtených mastných kyselín, čo je spôsobené vysokým príjmom živočíšnych tukov a nízkym príjmom rastlinných tukov. 

Práve konope je najlepší zdroj týchto zdravých tukov, esenciálnych mastných kyselín.

Pomáha pri chudnutí

Konope, resp. konopná múka je bez cukru, je bezlepková, s nízkym obsahom uhľohydrátov a s vlákninou, ktorá prečistí črevá. Zdravé tuky z konopných semien prispievajú k plnému pocitu, tzn. odďaľujú pocit hladu a vyvolávajú pocit sýtosti, čím podporujú chudnutie.

Semená konope, z ktorých je vyrábaná konopná múka, poskytujú všetky ingrediencie potrebné pre zdravie - kompletný proteín, zdravé tuky a vlákninu, čo z tejto múky robí ideálny doplnok výživy.

Konopná múka je ideálnym spoločníkom na chudnutie - obsahuje rozpustnú aj nerozpustnú vlákninu, ktorá pomáha pri regulácii hladu a zohráva dôležitú úlohu pri odstraňovaní toxínov práve prostredníctvom odbúravania tukov. Tým samozrejme prispieva k zdraviu celého zažívacieho traktu.

7,99 €
Please select variants first