Spoznajte nás

Prvá Slovenská pekáreň
bez alergénov, kvásku a droždia!

Vďaka naším dlhoročným skúsenostiam v pomoci alergikom cez náš maloobchod a veľkoobchod s biopotravinami sme si všímali veľký dopyt po čerstvých potravinách a najmä pečive vhodných nielen pre bezlepkovú diétu ale aj pre histamínovú intoleranciu (HIT) a aj pre mnohé iné alergie či intolerancie, nakoľko na súčasnom trhu neexistujú čerstvé pekárenské výrobky (chlieb, bagety, rožky, žemle) ktoré by boli vyrábané úplne bez použitia alergénov a už vôbec nie bez použitia kypridiel, droždia či kvásku!

Motivoval nás k tomu ešte viac aj fakt, že už len v kruhu našej úzkej rodiny a zamestnancov sú ľudia s intoleranciami napr. HIT, alebo na vajcia ako aj ja sám. Ale aj alergici na droždie či kvások.

Bohužiaľ je to smutná vizitka nášho doterajšieho jedálnička, to čo všetko ,,kvalitné,, sme doteraz pojedli to nám organizmus vrátil vo forme ,,a dosť bolo!,, nekvalitných potravín . Tak sme si povedali pred časom že začneme vyvíjať receptúry a najprv vznikli naše múčne zmesi, a po ich úspechu medzi vami vznikla aj naša Žitnoostrovská bezlepková (bez-alergénová) pekáreň, na mieste bývalej Jelčanskej konvenčnej pekárne, ktorú sme odkúpili keď sa majiteľ rozhodol zrušiť túto svoju pobočku po dlhých desaťročiach.

Pomohli sme tak aj jemu, aj zamestnancom ktorým sme ponúkli prácu, a tak isto teraz už aj ľudom na okolí ktorým sa síce bývalá pekáreň v obci zrušila ale myslím si že vznikla na jej mieste ešte lepšia manufaktúra pre ľudí ktorí si fakt musia strážiť čo si dajú do úst.

A tak, po niekoľkých pekných ale veľakrát aj ťažkých rokoch od založenia našej firmy pre výrobu zdravých potravín, sme stále rodinná miestna Slovenská firma ako manufaktúra ktorá ako jediný začali vyrábať takéto skvelé a chutné pekárenské výrobky

Takže tešíme sa na vás , a sme si istí že Vám naše výrobky zachutia, tak len smelo vyskúšajte bez obáv, aj keď máte hoci akú alergiu či intoleranciu!  

Našu kvalitu odzrkadľuje aj úspešná registrácia našich produktov na Národnom registri potravín „Potravinový semafor“ , neskrývame nič skôr všetko hrdo promujeme!!!

Prvá Slovenská pekáreň
bez alergénov, kvásku a droždia!